П`ятниця, 17.05.2024, 11:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Шпалери: клеїмо своїми руками

Шпалери: клеїмо своїми руками



 Вічно модні шпалери не старіють і знову прикрашають наші оселі, підкоряючи індивідуальністю і стильним затишком. З ними декор стін з просто фону стає повноцінною деталлю інтер'єру. Дизайнери виділяють три основних аспекти шпалер: колір, малюнок і фактуру. Існуючий сьогодні шпалерний ряд нескінченно різноманітний і дозволяє втілити найсміливіші задуми. Неабиякий плюс: шпалери можна міняти набагато частіше, аніж перефарбовувати стіни. Адже якщо частина шпалери зіпсована, її легко замінити новою. Які б шпалери ви не обрали для оздоблення вашого приміщення, варто врахувати наступні нюанси:

шпалери.jpgОднотонні гладкі шпалери можна наклеювати тільки на рівні стіни, інакше всі дефекти будуть добре видно. В подібному випадку приховати недоліки допоможе щільна і рельєфна фактура шпалер. Однотонні шпалерипасуватимуть, якщо на стінах ви збираєтесь розвішати картини, фотографії, прикрасити кімнату декоративним панно або настінними інсталяціями. Шпалери в полоску вдало поєднуються з предметами в різних стилях, за виключенням напрямку стилю бароко або арт-декор. Ними ж можна зорово змінити приміщення. Низька кімната, буде здаватись вище, якщо вибрати шпалери з вертикальними полосами. Стелю краще залишити білою. Шпалери з крупним малюнком (плямами, квітами) віуально зменшують приміщення – і чим чіткіший малюнок, тим сильніший ефект. Шпалери з дрібним малюнком прекрасно маскують навіть значні вади стіни. Світлі шпалери в теплих кольорах візуально збільшують приміщення. В холодних – зменшують. Темні ж навпаки – в холодних збільшують, в теплих – зменшують. Високе приміщення буде здаватись нижчим, якщо 1/3 висоти стін заклеїти темними шпалерами, а над ними, на 20 см нижче стелі, наклеїти світлі. На нерівні стіни не обирайте шпалери з чітким графічним малюнком або великими квітами, оскільки такі полотна буде важко поклеїти встик.

Якщо ви вперше збираєтесь обклеювати стіни, краще вибрати шпалери без малюнка та легкі для наклеювання, наприклад, флізелінові Якщо на шпалерах є візерунок, потрібно ретельно підбирати малюнок кожного наступного відрізу, стикуючи елементи малюнка з суміжних полотен. 

Купуючи шпалери обов’язково звертайте увагу на етикетку. На ній в вигляді графічних символів вказана вся необхідна інформація про технічні та експлуатаційні характеристики, а також номер партії, зміни та тону – вони мають бути одинакові на всіх рулонах, інакше може бути різниця в кольорі шпалер. 

З інструментів вам знадобиться: пластиковий шпатель (виганяти повітря та надлишок клею з-під наклеєних шпалер), ванночка для клею та валик для його нанесення, металічна лінійка для розмітки та рівень, шпатель для розмішування.

Для кожного виду шпалер купуйте відповідний клей: для вінілових підійде «Метилан вініл преміум», для флізелінових - «Метилан флізелін преміум», для коркових шпалер - контактний клей для коркового покриття. Чим важчі шпалери, тим міцніший та густіший має бути клей. Слід враховувати, що краще залишити клей густим і наносити його тонким шаром, ніж навпаки.

Розрахунок необхідної кількості шпалер

Основною помилкою при розрахунку кількості шпалер є підрахунок по площі. Оскільки в залежності від типу, виду, ширини та навіть малюнку шпалер на одне й теж саме приміщення піде різна кількість рулонів.

шпалери інструмент.jpgШирина рулону: при ширині рулону 53 см та 105 см, ширших шпалер може знадобитися більше, ніж вужчих (якщо рахувати за площею), оскільки загорнути шпалери на кутах реально тільки при ідеально рівних стінах. Відповідно, підрізаючи по всій довжині полосу шпалер для наклеювання в кутах приміщення, ви більше шпалер відправите у смітник. До того ж ширші шпалери клеїти важче.

Малюнок рулонуоднотонних шпалер чи з таким малюнком, що не треба стикувати знадобиться менше, ніж тих, що вимагають стиковки за малюнком. Зверніть увагу, що малюнки також можуть стикуватися по різному – без зміщення та зі зміщенням. Чим більший малюнок, тим більший запас рулонів потрібен.

Висота приміщення: поділіть довжину рулону на висоту приміщення. Чим ближче значення результату ділення до цілого числа – тим більше рулонів знадобиться.

Досвід майстрів: майте на увазі, якщо ви збираєтесь клеїти шпалери власноруч, причому робите це перший раз, варто взяти на рулон більше, ніж розрахували – на випадок непередбачених ситуацій (відрізали неправильно, випадково вимазали або розірвали полотно)

Спробуємо на прикладі пояснити, як можна підрахувати кількість шпалер, аби не виникла потреба терміново докуповувати ще пару рулонів. Уявімо, що ми збираємося обклеїти кімнату, припустимо 3 на 4 метри, висотою 2,50 метра з одним невеликим вікном і одними дверима по коротшій стороні. Розрахунок будемо здійснювати на 2 варіанти: перший – шпалери без стикування малюнку, другий – зі зміщенням малюнку на 15 см. Розмір рулону шпалер візьмемо стандартний – 0,53х10 м.

Для першого варіанту (однотонні, або з малюнком, що не треба стикувати) нам знадобиться: на 4 метрову стіну – 8 полос шпалер, що ми наріжемо з 2 рулонів (10/2,5 = 4 полоси). Оскільки таких стін в нас 2 – відповідно рулонів знадобиться 4. На стіни, де в нас вікна та двері знадобиться по 6 полос на кожну стіну – це ще 3 рулони. Навіть якщо ми десь вріжемо не так – малюнок стикувати не треба – значить ми просто «спорчену» полосу доклеїмо над дверима чи вікном. Отже, якщо робити акуратно, нам вистачить 7 рулонів.

Для другого варіанту (шпалери зі зміщенням малюнку на 15 см) нам знадобиться: на 4 метрову стіну – 8 полос шпалер, але нарізати з двох рулонів їх вже не вийде. З одного рулону – 3 полоси. Методом нескладних підрахунків на 2 стіни по чотири метри нам знадобиться 5 рулонів і ще одна полоса від шостого рулону. На стіни з вікнами та дверима розрахунок аналогічний, але необхідно врахувати, що доведеться стикувати полотно і над дверима, і над вікном. Мінімально на це піде ще 4 рулони. Отже на таке ж приміщення, в залежності від досвіду майстра, знадобиться 9-10 рулонів.

Клеїмо шпалери своїми руками 

клеїмо.jpg

Підготовка: роботу з наклеєння шпалер слід розпочинати після завершення усіх малярних циклів.  Дерев'яні і оштукатурені поверхні, що підлягають обклеюванню, мають бути рівними і сухими. Сирі поверхні обклеювати не можна, оскільки шпалери відставатимуть і на них з'являться плями і цвіль. Обклеювати безпосередньо по дереву все ж, не рекомендується, оскільки, висихаючи, деревина рватиме шпалери. Дерев'яні поверхні слід заздалегідь оббити змоченим картоном, стики якого, після просушування, обклеюють папером. Перед обклеюванням шпалерами щілини між стінами, лиштвою і плінтусами варто добре промазати вапняно-гіпсовим розчином або шпаклівкою.  Технологія підготовки оштукатурених стін до обклеювання шпалерами нічим не відрізняється від підготовки до побілки або фарбування і полягає в закладенні тріщин шпаклюванні поверхні. Перед наклеюванням шпалер необхідно змити із стіни побілку, проґрунтувати її. Після того, як шар ґрунтовки повністю висохне, можна приступати безпосередньо до наклеювання шпалер.  
Перед початком роботи: зачиніть вікна, – провітрювати кімнату можна буде тільки після того, як шпалери висохнуть.  Щоб не шукати низ–верх шпалер, запам’ятайте просте правило: при згортанні шпалер в рулони верхня частина малюнка завжди знаходиться всередині, а нижня – зовні рулону. Після зрізу кромок і з'єднання полотен двох рулонів однакові малюнки мають повністю співпадати.  У полос, призначених для обклеювання правої стіни, обрізайте ліву кромку, і навпаки. Шпалери нарізуються на полоси з деяким припуском по довжині (50-100 мм), який залежить від виду малюнка. Зворотна сторона шпалер покривається клеєм за допомогою валика або щітки і складається навпіл клеєм всередину для просочення. Час, необхідний для цього, як правило, вказується на упаковці з клеєм. Просочені шпалери накладають на стіну і розгладжують - зверху вниз і від центру до країв, видаляючи повітря, що потрапило, щоб не було піхурців. Краще для цього узяти м'яку щітку або гумовий шпатель.  Шпалерам не давайте сильно промокати, інакше при висиханні вони "зменшуватимуться" – в результаті утворюються непривабливі щілини (якщо їх клеїти стик в стик). При необхідності на стику можна ще раз нанести клей. Плями клею на лицевій стороні потрібно негайно акуратно промокнути губкою, але у жодному випадку не терти. Оскільки шпалери нарізалися із запасом по довжині, під стелею і біля плінтуса залишаються надлишки матеріалу, який зрізається спеціальним шпалерним ножем після висихання шпалер. Залишайте знизу приблизно 5 мм для загину на горизонтальну полицю плінтуса.
Кути: У кутках слід залишати виступ за кут близько 1-2 см і кілька разів надрізати, не можна клеїти полосу шпалер "через кут" або "в кут". Виступ за кут краще залишити. Нову смугу наново вирівняти по схилу і приклеїти до наступної стіни. Та, що захоплює площу частини дверей, розрізається вертикально до верхнього краю дверної рами. Уздовж вертикального краю смуга притискається до стіни, а виступ обрізається. Виступ над дверною рамою підганяється і знизу так само обрізається.
Вікна: Вирівняна схилом смуга так приставляється до сторони вікна, щоб виступ "навколо кута" доходив до рами вікна (з надлишком). Тоді смуга надрізається на висоті підвіконня і верхнього краю вікна так, щоб виступ можна було загнути в нішу. Виступи на віконній рамі і на підвіконні обрізаються. Після цього над верхнім краєм вікна і під підвіконням можна клеїти шпалери і продовжувати таким же чином по іншу сторону вікна.   
Розетки: Щоб навколо розеток і вимикачів акуратно наклеїти, варто відключити електрику, розетку (вимикач) відгвинчуємо і заклеюємо шпалерами. Потім робимо на шпалерах хрестоподібний надріз, через який і пригвинчуємо пластмасову деталь на місце.   
Батареї: За батареєю рекомендується обклеювати стіну шпалерами не далі, ніж на 10-20 см. Якщо ж ви вирішили обклеїти всю поверхню стіни за батареєю, то краще розрізати смугу шпалер на стрічки шириною близько 10 см. Потім притисніть їх зверху, знизу і крізь ребра батареї. Для цього краще всього узяти вузький валик з довгою ручкою. Але, з іншого боку – навіщо такі складнощі? Краще пофарбувати стіну за батареєю фарбою під колір шпалер.   
Стеля: При наклеюванні шпалер на стелі слід потурбуватися, щоб стеля була рівною, без бруду, кіптяви і відшарувань. Неодмінне правило: стельові шпалери клеять по напряму падаючого світла, тобто смуги повинні бути направлені у бік вікна.ь Один із способів наклеювання стельових шпалер: наносимо клей на відрізок полотна від середини до країв; складаємо в "гармошку" шириною приблизно 30 см так, щоб один шар клею стикався з іншим; залишаємо відкритою останню смужку, з якою почнеться приклеювання. Так само промазуємо 3-4 підготовлені смуги. Поки клеяться перші, останні "посилено" просочуються клеєм. Однією рукою притримуємо "гармошку", іншою прикладаємо шар верхньою ділянкою полотна до стелі. Вирівнюємо, притискуємо і розгладжуємо по напряму від середини до країв. Розпрямляємо складки "гармошки" і прикладаємо до стелі одну ділянку за іншою, не забуваючи розгладжувати. Наступне полотно укладають по краю першого стик в стик. Краї розгладжують гумовим валиком. 
Социальные карты
Форма входу
SEO sprint - максимальная раскрутка сайтов!
Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пенсионная карта